İstanbul Sohbet

İstanbul Hakkında Kısa Bilgiler

İstanbul Sohbet
İstanbul; Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan, Marmara bölgesinde yer alan ve Türkiye‘nin nüfus olarak en kalabalık, ekonomik, sosyo-kültürel ve tarihi açıdan en önemli şehridir.

İstanbulda; 39 İlçeye sahiptir. 1 Büyükşehir ve 39 ilçe belediyesi bulunmaktadır.

İstanbul; İktisadi büyüklük açısından, Dünya’da 34. sırada yer almaktadır. Ayrıca nüfus olarak, dünyada 6., Avrupa‘da ise 1. sıradadır.

Bizans İmparatorluğu döneminde “Konstantinapolis” adına sahip olan İstanbul, 1453 yılında II. Mehmet olarak bilinen, Fatih Sultan Mehmet tarafından 53 gün süren kuşatmanın ardından fethedilerek, Osmanlı topraklarına katılmış ve Osmanlı’nın son başkenti olmuştur.

Yüzölçümü 5.461 km² ve nüfusu tahminen 16 Milyondur. Asya’yı Avrupa‘ya bağlayan İstanbul Boğazı ile stratejik bir konumdadır. Tarihi değerlerinden dolayı avrupada kültür turizm kentidir.

İstanbul’un İlçeleri

Avrupa YakasıArnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu
Anadolu YakasıAdalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

İstanbul Haritası. İstanbul Sohbet

İstanbul Sohbet

Sohbet Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sohbet Odalarına giren kişiler gerçek adları yerine genellikle “rumuz” kullanmaktadırlar. Herhangi bir özel bilgiye yer verilmediğinden, kullanıcılar anonim olarak sohbet etmektelerdir. Sohbet Odalarında özel mesajlar denetlenemediği için, kullanıcıların verdiği her bilgiden kendileri sorumludurlar.

Bu sebeplerden dolayı; özel görüşmelerinizde, yeni tanıştığınız insanlara çok özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Sizi maddi ya da manevi zarar uğratabilecek bilgileri kötüye kullanmak isteyenler olabilir. Özellikle; kredi kartı, banka kartı gibi hesabınıza erişilebilecek bilgileri, Kimlik bilgileri, anne kızlık soyadı, anne adı, baba adı, doğum tarihi, doğum yeri gibi bilgileri paylaşmamanız güvenliğiniz için önemlidir.

Sohbet odalarımızda herhangi bir yardıma ihtiyaç duyduğunuzda; Kanal operatörlerine (@ olarak görüntülenirler) ulaşabilirsiniz. Eğer kanal operatörü yoksa, /join #help komutunu kullanarak #Help kanalındaki sunucu yetkililerinden yardım alabilirsiniz.

Sohbet odalarımızda uyguladığımız kuralların, sizin iyiliğiniz için olduğunu unutmayınız lütfen.

Keyifli Sohbetler Dileriz.

Diğer Sohbet Odalarımız

Sohbet appleti HybridIRC tarafından sağlanmaktadır.

Arama Etiketi: gabile sohbet – istanbul sohbet evli – istanbul sohbet kameralı – mynet sohbet – bol sohbet – görüntülü sohbet – istanbul chat ortamı – istanbul sohbet arkadaşlık – sohbethazan – sesli chat – chat odaları – chat siteleri – çet – sohbet siteleri – kameralı sohbet – sohbet muhabbet – seviyeli sohbet – mobil – görüntülü konuşma – mirc – sohbet odaları