Bosna Hersek Sohbet

Bosna Hersek Hakkında Kısa Bilgiler

Bosna Hersek Sohbet
Bosna Hersek (Bosna i Hercegovina) bir balkan ülkesidir. Ülke nüfusunun yarısı Boşnaklardan oluşmaktadır. Boşnakların yanı sıra Sırp ve Hırvatlar da bu ülkede yaşamaktadırlar.

Milli Marşı: Bosna-Hersek Devlet Marşı (Intermezzo)

Bosna Hersek’in 51.197 km²’lik yüz ölçümü ve tahminen 4 Milyon nüfusu bulunmaktadır.

Neum şehri ile Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan Bosna Hersek’in sınır komşuları; Sırbistan, Karadağ ve Hırvatistan’dır.

Türkiye ile tarihsel yakınlığından dolayı Bosnalı dendiğinde Bosnalı Müslümanlar akla gelmekte ve 3 farklı etnik grup olmasına rağmen Bosna Hersek’li vatandaşlara “Bosnalı” denmektedir.

Bosna adını; Bizans İmparatorlarından VII. Konstantinos tarafından yazılan “De Administrando Imperio” adlı kitaptan almaktadır. Bu kitapta “Horion Bosona” olarak bahsedilen ad, eski dilde “İyi İnsanların Bölgesi” anlamına gelmektedir.

Bosna Hersek Haritası. Bosna Hersek Sohbet

Bosna Hersek Sohbet

Sohbet Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sohbet Odalarına giren kişiler gerçek adları yerine genellikle “rumuz” kullanmaktadırlar. Herhangi bir özel bilgiye yer verilmediğinden, kullanıcılar anonim olarak sohbet etmektelerdir. Sohbet Odalarında özel mesajlar denetlenemediği için, kullanıcıların verdiği her bilgiden kendileri sorumludurlar.

Bu sebeplerden dolayı; özel görüşmelerinizde, yeni tanıştığınız insanlara çok özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Sizi maddi ya da manevi zarar uğratabilecek bilgileri kötüye kullanmak isteyenler olabilir. Özellikle; kredi kartı, banka kartı gibi hesabınıza erişilebilecek bilgileri, Kimlik bilgileri, anne kızlık soyadı, anne adı, baba adı, doğum tarihi, doğum yeri gibi bilgileri paylaşmamanız güvenliğiniz için önemlidir.

Sohbet odalarımızda herhangi bir yardıma ihtiyaç duyduğunuzda; Kanal operatörlerine (@ olarak görüntülenirler) ulaşabilirsiniz. Eğer kanal operatörü yoksa, /join #help komutunu kullanarak #Help kanalındaki sunucu yetkililerinden yardım alabilirsiniz.

Sohbet odalarımızda uyguladığımız kuralların, sizin iyiliğiniz için olduğunu unutmayınız lütfen.

Keyifli Sohbetler Dileriz.

Diğer Sohbet Odalarımız

Sohbet appleti HybridIRC tarafından sağlanmaktadır.

Arama Etiketleri: chat hub – dirty chat – krstarica chat – chat rulet – bolchat – bosna chat – geek chat – larin chat – chat balkan – bosna chat – chat online – omegle chat – bol chat – chat hr – chat alternative – random chat –